Microsoft chce płacić rządowi USA
27 listopada 2012, 10:59Microsoft, jedna z firm od dawna walczących o więcej wiz H1-B, wpadł na nietypowy pomysł. Koncern chciałby... płacić rządowi USA za takie wizy. Gigant z Redmond sugeruje, że administracja mogłaby zebrać rocznie nawet 500 milionów dolarów, gdyby za każdą nową wizę H1-B pobierała 10 000 USD, a za każdą zieloną kartę - 15 000 dolarów
Microsoft pracuje nad nową marką smartfonów
29 kwietnia 2014, 08:42Steven Elop, były dyrektor wykonawczy Nokii, a obecnie wiceprezes Microsoftu odpowiedzialny za dział produkcji telefonów komórkowych, powiedział, że koncern z Redmond jeszcze nie zdecydował, pod jaką marką będzie sprzedawał swoje telefony.
Linux z Microsoftu
18 września 2015, 10:52Microsoft stworzył swoją własną... dystrybucję Linuksa. Korzysta z niej firmowa chmura Azure. Koncern z Redmond poinformował o stworzeniu bazującego na Linuksie międzyplatformowego modułowego systemu operacyjnego dla sieci centrów bazodanowych o nazwie Azure Cloud Switch (ACS)
Bez paniki
16 października 2006, 09:44Pomimo zamętu, jaki pojawił się w Internecie na wieść o nowej licencji systemu Windows Vista, okazuje się, że zasady jego licencjonowania będą podobne do tych obowiązujących w przypadku Windows XP.
Rozpoczyna się walka o Yahoo
4 lutego 2008, 12:46Serwis ZDNet dowiedział się nieoficjalnie, że Yahoo! rozważa ponoć wznowienie rozmów o współpracy z Google’em. Koncern chce uniknąć przejęcia przez Microsoft, gdyż jego przedstawiciele uważają, iż zaoferowane 31 dolarów za akcję to mniej niż firma jest warta.
Microsoft nie stawi się na przesłuchaniu przed KE
22 maja 2009, 11:48Microsoft poinformował, że przedstawiciele firmy nie wezmą udziału w wyznaczonym na 3 czerwca przesłuchaniu przed Komisją Europejską. Decyzję taką podjęto gdyż, zdaniem koncernu, firmie odebrano prawo do uczciwego procesu.
Project Natal nie droższy niż 80 USD?
23 lutego 2010, 11:04Jak wiemy, Microsoft zapowiedział premierę technologii Project Natal na bieżący rok. Jak twierdzi serwis Fudzilla, teraz w koncernie trwa gorączkowa dyskusja dotycząca ceny, którą będą musieli zapłacić użytkownicy.
Duqu wykorzystuje dziurę w jądrze Windows
3 listopada 2011, 11:40Microsoft potwierdził, że nowy niebezpieczny robak Duqu wykorzystuje nieznaną dotychczas dziurę w jądrze Windows. Niektórzy eksperci sądzą, że Duqu jest dziełem twórców Stuxneta.
Zmasowane uderzenie w botnety
6 czerwca 2013, 09:09Microsoft we współpracy z FBI, organizacjami takimi jak Financial Services - Information Sharing and Analystis Center, American Bankers Association i innymi, doprowadził do likwidacji botnetów, które ukradły z kont bankowych ponad 500 milionów dolarów.
Microsoft otwiera .NET
13 listopada 2014, 12:45Microsoft ogłosił, że całkowicie otwiera .NET Framework. Serwerowe oprogramowanie zostanie udostępnione na zasadach open source. Koncern chce w ten sposób uczynić z .NET prawdziwe środowisko międzyplatformowe.

